"בנוף הגליל תתבסס חברה המעודדת פתיחות וסובלנות בין אנשים  ומקדמת חיים יחד מתוך כבוד הדדי והתחשבות". מתוך חזון המרכז

מרכז הגישור והדיאלוג בקהילה בנוף הגליל פועל לפתרון מחלוקות ובעיות בדרך של הידברות והסכמה. חזון המרכז המתכתב עם החזון החברתי אשר מוביל ראש העיר " עירנו מאכלסת בתוכה פסיפס אנושי מרהיב של קיבוץ גלויות ותרבויות: עולים חדשים וותיקים, יהודים וערבים, דתיים וחילונים, חרדים וחובשי כיפה סרוגה. כולם חיים יחד מתוך כבוד הדדי בקהילה סבלנית ומתחשבת". הדרכים בהן מרכז הגישור יפעל מהוות אלטרנטיבה למפגש בין אנשים וקבוצות: הפעולה בו מתבססת על הרחבת הסובלנות, הכבוד הדדי והדיאלוג בין האנשים. פתרון הבעיות יתבסס על לקיחת אחריות משותפת על התהליך, למציאת פתרון המיטיב עם שני הצדדים win-win.

המרכז יפעל בשלושה תחומים עיקריים:

- יישוב סכסוכים בין תושבים וסיוע בפתרון קונפליקטים בתחומים מגוונים: שכנות, עבודה, צרכנות, משפחה (לא כולל גירושין), מערכת החינוך ועוד

- תהליכי דיאלוג קהילתי ובניית הסכמות להגברת היכולת של הקהילה לפעול למניעה ויישוב סכסוכים (מחלוקות בין קהילות על רקע בין תרבותי, שימוש במבנה ציבור וכד'). פעולות במישור המניעתי, גישורים רב צדדים והקמת שולחנות עגולים בנושאים ייעודיים.

- הטמעת השפה הגישורית ע"י חינוך והכשרות בקרב קבוצות, צוותים וקהילות.

המגשרים בקהילה הם תושבים מתנדבים ופעילים, בוגרי קורס גישור, המייצגים את מגוון הקהילות והזהויות הקיימות בקהילה. הפעילים ממשיכים לעבור הכשרות ולהתמקצע. המרכז הינו חלק מרשת ארצית של 45 מרכזים וותיקים ועוד כ-20 בהקמה, אשר מלווים ע"י תוכנית "גישורים" מטעם משרד העבודה והרווחה- השירות לעבודה קהילתית. שותפים בהקמה הם משרד העבודה והרווחה, השירות לעבודה קהילתית ומשרד הבינוי והשיכון – שיקום שכונות. השירות פתוח בפני כל תושב או ארגון בעיר ללא תשלום וניתן תוך שמירה על סודיות לפי תיאום מראש.

טלפונים לצורך תיאום והתייעצות: דינה: 04-6057424, אנה: 04-6477467 [email protected]
ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה ואנו נחזור אלכם.

שדות המסומנים בכוכבית (*) הינם שדות חובה.