נצרת עילית

ערב חנוכה, תשי"ז- 1956 הגיעו ראשוני המתיישבים אל הישוב החדש, בשמו דאז - קריית נצרת, לימים נצרת עילית וכיום נוף הגליל. 

נוף הגליל התברכה במאזן הישגים יוצא דופן לאורך כל השנים; להישגים אלה שותפים כל תושבי העיר, ותיקים וחדשים. היסוד האיתן שהונח על ידי וותיקי הישוב הלך והתפתח עם הגיען של קבוצות העולים והתושבים לעיר, במהלך השנים. תשתית זו היוותה קרקע פורייה להתפתחותה של ,תעשייה חדישה ומתוחכמת, מפעלים באזורי תעשייה ציפורית ואחרים, מוסדות ציבור, מלון, מרכזי קניות ועוד. מפעל דינמי של בנייה וצמיחה הקשוב לצרכים ולרחשי ליבם של התושבים, והנוער.
אנו מצטיינים במערכת חינוך מהטובות באזור ומהאיכותיות בישראל וזו הפנינה שבכתר שלנו. אנו מעונינים בדורות המשך - בני המקום, עליהם תפארתנו.

נוף הגליל נמצאת בצומת מפגש של שלושת הדתות בישראל. אנו ושכנתנו, נצרת, מאכלסים את בני הדת היהודית, הדת המוסלמית והדת הנוצרית, וחיים יחדיו בידידות ובשלום, תוך רצון ושאיפה לריקמת יחסים של הבנה ושיתוף פעולה.
העירייה שלנו מצטיינת בניהול כספי תקין ויעיל - על כך קיבלנו פרסי מצוינות ממשרד הפנים.
פרסי המועצה לישראל יפה - 5 כוכבי יופי מוענקים לנו על חזות עיר לדוגמא.
נוף הגליל היא מדינת ישראל בהתגשמותה. העיר שנרקמה בחזונו ובהוראתו של דוד בן גוריון, מייסד המדינה וראש ממשלת ישראל, הפכה עיר ואם בישראל ובירת מחוז הגליל.

 

נקודות ציון בהיסטוריה של נוף הגליל:

בשנת 1954 - הונחו היסודות להקמתה של עיר קולטת עלייה בגליל, על פי חזונו והוראתו של דוד בן-גוריון, ראש הממשלה.
בשנת 1956 - באו ראשוני התושבים לישוב החדש.  דצמבר 1956 - נחשב כתאריך הולדת העיר.
בשנת 1963 - הוכרזה כמועצה מקומית.
בשנת 1974 - קיבלה מעמד של עיר.  העיר מונה כיום כ- 52,000 תושבים.
בשנת 2018 - שינתה את שמה לנוף הגליל.

נוף הגליל נמצאת בשכנות לעיר נצרת בגליל התחתון, במרחק של כ-30 ק"מ מערבית לטבריה והכנרת, וכ-40 ק"מ מזרחית לחיפה. נוף הגליל נמצאת במרחק של כ-110 ק"מ מתל אביב וכ-160 ק"מ מירושלים.

ראשי העיר בעבר

- מרדכי אלון  1956–1976
- מנחם אריאב 1977-2008
- שמעון גפסו 2008-2013
- אלכס גדלקין (כממלא מקום) 2013-2015
- נתנאל טוויטו (כממלא מקום) 2015-2016
- רונן פלוט 2016-מכהן
 

ערים תאומות

בתחום יחסי החוץ רקמה נוף הגליל רשת קשרים מסועפת עם מספר ערים תאומות בעולם: 
אלבה יוליה (Alba Iulia)  -  רומניה,

אלבה יוליה ידועה גם כקרלסבורג היא עיר בחבל טרנסילבניה ברומניה. העיר ממוקמת על נהר המורש ואוכלוסייתה מונה 63,536 תושבים, נכון ל-2011.

גיור (Győr)  -  הונגריה,

גיור היא עיר בצפון-מערב הונגריה, סמוך לגבול עם סלובקיה בחצי הדרך בין בודפשט לווינה. היא העיר השישית בגודלה בהונגריה והעיר הראשית במערב חבל טרנסדנוביה. היא משמשת גם כבירת מחוז גיור-מושון-שופרון ונמצאת על גדות נהר דנובה.

טוקומן (Tucumán)  -  ארגנטינה,

סן מיגל דה טוקומאן (לעיתים קרובות מכונה רק טוקומאן) היא בירתה של פרובינציית טוקומאן שבצפון ארגנטינה. העיר מאופיינת באקלים סובטרופי. נכון לשנת 2001 מנתה אוכלוסיית העיר כ-527,000 איש ואוכלוסיית המטרופולין כולה מנתה כ-740,000 איש.

לברקוזן (Leverkusen)  -  גרמניה,

לברקוזן היא עיר בדרום מדינת נורדריין וסטפאליה אשר בגרמניה. העיר לברקוזן היא עיר עצמאית ללא מחוז. העיר ממוקמת על הגדה המזרחית של נהר הריין, ומבחינה גאוגרפית היא שוכנת חלקה בברגישס לנד וחלקה בחבל הריין. בחלקה הדרומי גובלת לברקוזן בעיר קלן ובחלקה הצפוני שוכנת סמוך לעיר דיסלדורף. לברקוזן היא אחת הערים הקטנות במדינת נורדריין וסטפאליה עם כ-161,000 תושבים נכון לשנת 2011.

סנט אטיין (Saint-Étienne)  -  צרפת,

סנט אטיין היא עיר במזרח מרכז צרפת, הממוקמת 60 קילומטר דרום מערבית לעיר ליון בחבל אוברן-רון-אלפ. סנט אטיין היא בירת מחוז לואר, ונכון ל-2007 אוכלוסייתה מונה כ-178,530 איש, וכ-317,000 איש באזור המטרופולין שלה. העיר נקראת על שם סטפנוס הקדוש. בעיר משחקת אחת מקבוצות הכדורגל המצליחות בצרפת, סנט אטיין, אשר זכתה ב-10 אליפויות צרפת. בעיר נמצאת קהילה יהודית קטנה עם בית כנסת.

צ’רנוביץ (Chernivtsi)  -  אוקראינה,

צ'רנוביץ היא עיר מחוז באוקראינה, השוכנת על גדת הנהר פרוט, סמוך לגבול עם צפון רומניה, כ-650 קילומטר מדרום־מערב לבירה קייב. שטח העיר כ-150 קילומטר רבוע. צ'רנוביץ עיר מודרנית, ובה מבנים בעלי אדריכלות נאה, פסלים, אנדרטות, פארקים ירוקים וכיכרות רבות.

קיקינדה (Kikinda)  -  סרביה,

קִיקִינְדָה היא עיר ורשות מקומית השוכנת בפרובינציית וויבודינה אשר בסרביה, בירת מחוז באנאט הצפוני.

קלאגנפורט (Klagenfurt)  -  אוסטריה.

קלגנפורט היא עיר הבירה של המדינה הפדרלית האוסטרית קרינתיה. העיר ממוקמת בדרום-מזרח קרינתיה, על גדות נהר גלאן. העיר הוקמה במאה ה-12 ואוכלוסייתה מונה 97,827 תושבים (נכון ל-2015). כ-10% (כ-1,700) מבני מגזר הסלובנים-קרינטיים גר בעיר. העיר היא מקום תיירות פופולרי, יש בה הרים מצפון לדרום, פארקים רבים ו-23 טירות.

בוקרשט סקטור 1 (sector 1 Bucuresti) – רומניה

בוקַרשט היא עיר הבירה והמרכז השלטוני-המדיני, הכלכלי, התעשייתי והמסחרי של רומניה. בתחילתה העיר הייתה בירתה של נסיכות ולאכיה, (לימים -- "המלכות הישנה" של רומניה). בוקרשט שוכנת בדרום-מזרח המדינה, בחבל מונטניה, (היא ולאכיה), על גדות נהר הדמבוביצה ופחות מ-70 ק"מ מצפון לדנובה.

בירוביג'אן (Биробиджа́н)  - רוסיה

בירוביג'ן היא בירת המחוז היהודי האוטונומי שבמזרח הרחוק הרוסי. העיר שוכנת על נהר בירה, 75 ק"מ מהגבול הסיני וליד מסילת הרכבת הטרנס-סיבירית.

אומן (Humań) - אוקראינה

אוּמן היא עיר במרכז אוקראינה במחוז צ'רקאסי, ושוכנת בחבל הארץ המזרח-אירופאי ההיסטורי פודוליה. היא עיר תעשייתית שבה כ־85,000 תושבים (נכון ל-2016). עיר אוקראינית זו בעלת חשיבות רבה לחסידות ברסלב, משום שבה שוכן קברו של מייסדה, רבי נחמן מברסלב. הקבר מהווה מוקד עלייה לאלפי חסידים, ובראש השנה מדי שנה פוקדים אותו עשרות אלפי יהודים, בהם גם רבים שאינם חסידי ברסלב.


אנו נושאים תודה על התעניינותכם בנוף הגליל, מזמינים אתכם לבקר, ועומדים לרשותכם

נוף בגליל

נוף הגליל

נוף הגליל